top of page

AYDINLATMA KOLEKTİFİ
LIGHTING COLLECTIVE

Lighting Collective, 2020 yılı itibariyle İstanbul’da kurulmuş, aydınlatma tasarımı, planlaması ve otomasyonu konularında uzmanlaşmış üyelerin oluşturduğu kolektif bir organizasyondur.

Marka bağımsız aydınlatma tasarım ve danışmanlığını, nitelikli aydınlatmayı amaç edinen, her biri farklı alanlarda uzman, genç profesyonellerden oluşan Collective; her açıdan daha iyi bir aydınlatma planlamak için farklı disiplinler arasında bir iş birliğidir.

LIGHTING COLLECTIVE'in
AMACI

Nicelikten önce niteliğin zenginliğini hedefleyen Lighting Collective’in bir kimliği var. Bu kimlik, Collective’in her bir üyesinin teknik, akademik ve sanatsal katkılarıyla oluşmuş ve şekillenmiştir. Collective için ideal halini almış bu kimlik aynı zamanda aydınlatmanın nitelikli olarak yaygınlaşmasını amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda her üye ortak bir tasarım diliyle aydınlatmanın kullanımını ve kalitesini geliştirmeyi, iyileştirmeyi ve ilerletmeyi ilke edinmiştir.

DSC01714_edited.jpg

LIGHTING COLLECTIVE
NASIL ÇALIŞIYOR?

Lighting Collective, bir patron şirketi veya sadece kâr amacı güden bir ticari işletme değildir. Tecrübe, başarı ve liyakatin ön planda olduğu yatay hiyerarşik bir yapıya ve nitelikli tasarımın hedef olduğu üretim anlayışına sahiptir. Her üyenin emeğine paralel olarak elde ettiği eşit kazançlar ile aydınlatma sektöründe yeni bir trend olmaya adaydır.

 

Collective, pazardaki proje ve tasarım başarıları veya ödülleri ile sadece şirketin veya patronun adını ön plana çıkaran diğer şirketlerden ayrılır. Bu sistemle: emek sömürüsü yapmayan, tasarım sürecini daha motive, verimli, üretken ve üyeler için kaliteli hale getiren bir ortam yaratır.

LIGHTING COLLECTIVE'de
TASARIM SÜRECİ

Projelerin tasarım aşamaları; renk ve uyum, montaj ve saha koşulları, otomasyon ve olası senaryolarda sorunsuz bir aydınlatma tasarım süreci oluşturmak amacıyla önceden düşünmek ve analiz etmek için farklı meslek dallarından uzmanlara ihtiyaç duyar. Collective ekibindeki her bir meslek, bir araya gelerek disiplinler arası bir çalışma ile, tasarım fikrini ortaya çıkarır.

Image by Chris Reyem

LIGHTING COLLECTIVE

Aydınlatma Kolektifi'ne Katılmak İster Misiniz?

Aydınlatma Kolektifi'nin bir üyesi olarak projelerimize katkıda bulunmak ve tasarım ekibimizi büyütmemize yardımcı olmak için yandaki formu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 505 637 6863

  • LinkedIn
  • Instagram

Collective Design Base'i keşfedin!

Aydınlatma Kolektifi, Collective Design Base çatısı altındaki kolektiflerden yalnızca bir tanesi. Diğer kolektiflerimizden ve heyecan verici projelerimizden haberdar olmak için websitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

collectivedesignbase.com

Başvurunuz için teşekkürler!

bottom of page